Nečekaná zdravotní pomoc od zeleného ječmene

Připravili jsme si pro vás 5 zajímavých zdravotních účinků zeleného ječmene. Věříme, že vás příjemně překvapí, kde všude může tato zelená super potravina pomoci. Samozřejmě to neznamená, že byste se měli v oblasti léčby spoléhat pouze na zelený ječmen. Žádná nemoc by se neměla podcenit a zanedbat. Ovšem i malá pomoc se počítá. Navíc se z malé může nečekaně vyklubat i velká podpora. Často stačí, když díky zelenému ječmeni dojde k odstranění vedlejších účinků léčby nebo některých nepříjemných projevů choroby.

1. Lymská borelióza a zelený ječmen

Lymskou boreliózu nejčastěji přenášejí klíšťata. Česká republika patří k zemím, kde je počet infikovaných klíšťat poměrně vysoký. Díky tomu vzrůstá pravděpodobnost, že budete nemocí nakaženi i vy. Mezi její průvodní jevy patří únava, bolesti svalů, kloubů, teploty a mnoho dalšího. Jestliže není choroba podchycena včas, projevy jsou ještě mnohem závažnější.

Pokud došlo k nákaze, je nutná odborná léčba u lékaře. Nemocný ovšem může pro svoje zdraví udělat i něco navíc. Tedy dodat tělu důležité látky, které podpoří uzdravení. Zelený ječmen patří mezi potraviny, jenž by v tomto výběru neměly chybět. Umí podpořit imunitní systém a poskytnou tělu mnoho cenných látek. Velmi důležitou pomocí je také snížení únavy a dodání energie. To určitě ocení každý, koho Lymská borelióza postihla.

2. Zelený ječmen během léčby antibiotik a po ní

Antibiotická léčba je při některých bakteriálních nemocech jedinou možností, jak dosáhnout uzdravení. Jenže ani antibiotika nejsou bez vedlejších účinků na lidské tělo. Téměř vždy dochází k narušení rovnováhy ve střevní mikroflóře. I to je důvod, proč lékaři doporučují pacientům, aby užívali laktobacily.

Jenže laktobacily někdy nemusí stačit. Proto se vyplatí nasadit zelené potraviny, například zelený ječmen. Ty dokážou pomoci dobré funkci střev. Navíc urychlují rekonvalescenci a nastolení celkové zdravotní pohody organismu.

3. Zelený ječmen a cukrovka

Z onemocnění cukrovkou se stala v posledních letech doslova epidemie. Proto jakákoliv prevence a pomoc vedoucí ke správné činnosti slinivky břišní, jejíž zhoršená funkce za chorobou stojí, je k nezaplacení.

Konzumace zeleného ječmene má na slinivku břišní příznivý vliv. Dokáže totiž podpořit tvorbu inzulínu. Ovšem jen tehdy, když ještě fungují tzv. Langerhansovy ostrůvky.

Dalším skvělým účinkem ječmene je zlepšování činnosti buněk, jenž díky tomu lépe vstřebávají cukr. Zapomenout nesmíme ani na protizánětlivý účinek, neboť různé druhy zánětů často doprovázejí sníženou funkci slinivky.

4. Zelený ječmen a menstruace

Problémy s menstruačním cyklem se objevují u hodně žen. Přitom se nemusí jednat pouze o jeho pravidelnost. Často se vyskytují bolesti břicha, nevolnost nebo výkyvy nálad. Jestliže za těmito potížemi nestojí nějaké závažné onemocnění, může s nimi pomoci zelený ječmen.

Ten má totiž adaptogenní účinek. Proto napomáhá upravovat funkce vnitřních orgánů, včetně těch, co mají na starosti hormony. Z toho důvodu může pomoci s pravidelným menstruačním cyklem, jakož i s odstraněním různých nekomfortních doprovodných jevů menstruace.

5. Se zeleným ječmenem proti anémii

Nižší počet červených krvinek a/nebo hemoglobinu způsobuje chudokrevnost – anémii. Příčin může být mnoho. Například porucha tvorby červených krvinek, leukémie nebo nedostatek železa. Důsledkem je hodně nepříjemných projevů. Za všechny jmenujme bledost, únavu, mdloby, nechutenství nebo pálení jazyka.

Zelený ječmen může pomoci hlavně v případě, že chybí železo. Tuto látku totiž obsahuje a jeho konzumací ji můžeme organismu dodat. Podcenit bychom neměli ani jeho pomoc při léčbě různých forem rakoviny, tedy i leukémie.